Jaki bagaż możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Nareszcie zaczynasz długo wyczekiwany urlop. Wybierasz się do pięknego, ciepłego i egzotycznego miejsca, by zażyć odrobiny upału lub biorąc pod uwagę pogodę w Polsce od niego odpocząć…Wiadomo, że trzeba się na tę podróż jakoś spakować. No i najważniejsze pytanie, jaką torbę rozsądny pasażer może zabrać ze sobą na pokład samolotu? Bo wygląda to różnie…

Zaczynamy od oczywistej oczywistości. Bagaż podręczny (kabinowy), który zabierasz ze sobą do samolotu ma ograniczone wymiary. Żeby nie było zbyt łatwo, każda linia lotnicza ma inne wymagania. Dlatego musisz przed podróżą koniecznie upewnić się, jaki konkretnie możesz zabrać ze sobą bagaż, by nie rozpocząć wymarzonej podróży od awantury na lotnisku.

Damska torebka to bagaż podręczny?

Niektóre linie traktują damską torebkę jako bagaż podręczny. Co oznacza, że nie zabierzesz z sobą na pokład np. małej walizki i ukochanej torebki. Jaki mamy patent na ten problem? Wybierz niewielką torebkę, którą w razie potrzeby włożysz do walizki kabinowej i wtedy zostanie jedna sztuka bagażu podręcznego…

Wymiary bagażu podręcznego zależą od przewoźnika

Wiele linii lotniczych, różne wymagania… Sprawdź jakie rozmiary bagażu kabinowego obowiązują w najpopularniejszych rejsowych liniach lotniczych:

  • LOT: 55 cm x 40 cm x 23 cm, oprócz wymiarów jest również limit wagi i tak, gdy podróżujesz klasą ekonomiczną to walizka może ważyć do 8 kg. Ale uwaga, w samolotach tej linii dodatkowo na pokład możesz zabrać ze sobą torebkę o wymiarach 40 cm x 35 cm x 12 cm, czyli przemycisz już całkiem sporą shopperkę.
  • Ryanair: 40 cm x 20 cm x 25 cm i w cenie biletu możesz zabrać ze sobą jedną torbę (plecak lub walizkę). Drugi bagaż wymaga dodatkowej opłaty, tak samo dopłacisz, gdy przekroczysz limit wymiarów.
  • Easyjet: 56 x 45 x 25 cm w taryfie standard, możesz wziąć jedną sztukę bagażu, nie ma limitu wagi. Jeśli chodzi o zabranie ze sobą dodatkowo torebki, tutaj pewnie sprawdzi się rozwiązanie z włożeniem torebki do podręcznej walizki.
  • WizzAir: 40 cm x 30 cm x 20 cm (waga do 10 kg). W cenie biletu możesz wnieść tylko jedną sztukę bagażu, wlicza się w to również torebka. Jeżeli wykupisz opcję Wizz Priority (pierwszeństwo wejścia na pokład), to możesz zabrać ze sobą dodatkowo bagaż o wymiarach: 55 cm x 40 cm x 23 cm.
  • Lufthansa: 55 cm x 40 cm x 23 cm, tutaj dodatkowo w cenie biletu możesz ze sobą zabrać torebkę o wymiarach: 30 cm x 40 cm x 10 cm.

A co z lotami czarterowymi?

Kiedy wybierasz się na wakacje z biurem podróży, podróżujesz tzw. rejsem czarterowym. Niezbędne informacje o podróży, w tym o bagażu dostaniesz od swojego biura. Tak dla przykładu sprawdziliśmy bardzo popularnego przewoźnika:

  • Enter Air, gdzie wymiary bagażu kabinowego to: 55 cm x 40 cm x 20 cm (limit wagi 5 kg). I uwaga: możesz ze sobą zabrać dodatkowo na pokład małą damską torebkę.

Więc jak? Wszystko już wiesz, więc nie zwlekaj i pakuj się do samolotu. Wakacje czekają…

Powiązane produkty

Komentarze

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć