Hot Deals
Torba dla mężczyzny

Czasami w życiu prawdziwego mężczyzny nadchodzi moment przełomu, w którym ma dość… ma dość życia z wypchanymi kieszeniami. Zaczyna zastanawiać się nad torbą. Tylko czy podoła jej noszeniu? No i czy torebka raczej nie jest domeną kobiet? Ależ skąd…

Drogi mężczyzno zaczniemy od historii

Liczne dowody dostarczone przez wybitnych historyków, mówią nam że już w starożytności i średniowieczu widywano mężczyzn z torebkami, które kształtem przypominały nasze obecne listonoszki. Co więcej torba u boku mężczyzny świadczyła o jego statusie społecznym, a im bogatsze na niej widniały zdobienia, tym bogatszy był mężczyzna. Co więcej noszenie torebki było wtedy męskim przywilejem, bo kobiety po prostu nie nosiły torebek.

Zalety męskiej torby

Po pierwsze i oczywiste, gdy masz torbę to nie masz nieestetycznie wypchanych kieszeni. No i nie musisz nosić wszystkiego w rękach. Możesz wygodnie spakować portfel, telefon, klucze, laptop, dokumenty, drugie śniadanie i co tylko chcesz. A odpowiednio dobrana torba to świetne i praktyczne uzupełnienie stroju.

Facet z listonoszką

Listonoszka sprawdzi się zarówno jako torba do pracy i później, gdy już po pracy zdecydujesz się na wyjście ze znajomymi. Jaką listonoszkę wybrać? Jej wielkość zależy od Twoich potrzeb. Jeżeli ma dźwigać jedynie portfel i telefon to zdecyduj się na mniejszy model. Gdy potrzebujesz zabrać ze sobą dokumenty, znajdź taką, która zmieści format A4. Jaki materiał i kolor? To też zależy od Ciebie i rodzaju pracy. Jeżeli nie musisz ubierać się bardzo formalnie to możesz zaszaleć z kolorem i rodzajem materiału, jeżeli szaleństwo masz w pracy zakazane to zdecyduj się na model elegancki, najlepiej skórzany w stonowanym kolorze. Oprócz tego bardzo przydatne są zewnętrzne kieszenie, które ułatwią organizację i utrzymanie porządku w torbie. Ty też nie możesz nigdy znaleźć kluczy do samochodu? No właśnie.

Torba i strój formalny

Strój formalny (garnitur, krawat i te sprawy) nie wyklucza męskiej torby. Jeżeli w pracy obowiązuje Cię formalny dress code to wybierając torbę dla siebie zwróć uwagę na kilka szczegółów. Przede wszystkim niech to będzie torba o jednolitym kolorze (czarny, brązowy), najlepiej skórzana. Dobrze jest również odpuścić sobie wymyślne wzory, faktury, dżety, niech będzie prosta i elegancka w jednym. Warto jest również zadbać o to, by wszystkie dodatki (typu pasek, buty i właśnie torba) były w tym samym lub zbliżonym kolorze i wtedy nic nie zagrozi formalności stylizacji.

Męska torba na wyjazd

Wyjazd na weekend lub służbowy? Tutaj również przyda się torba. Oczywiście również odpowiednio dobrana do potrzeb, tak aby pomieściła również rzeczy na przebranie, kosmetyki, itp. Jednocześnie ważne żeby była wygodna do noszenia i bez oporów mieściła się w samochodzie. No i nie zapominajmy o odpowiedniej ilości bocznych kieszeni…

Rada na koniec…

Kiedy już wybierzesz odpowiednią męską torbę to pamiętaj, że musisz właściwie o nią dbać, by długo Ci służyła. Nie zapominaj o jej właściwej pielęgnacji, zwłaszcza gdy jest wykonana ze skóry.